FFO Trøndelag ber om forslag på brukermedvirkere til brukregruppen Nevroklinikken ved St. Olavs Hospital
FFO Trøndelag skal foreslå 2 nye representanter til brukergruppen for nevroklinikken ved St. Olavs hospital som skal sitte ut 2025.
Velkommen til FFO Trøndelag! Vi er fylkeslaget for FFO og består av de lokale medlemsorganisasjonene.
Vi har fått aktivitetsstøtte fra LNU til å skape en samling for barn og unge der vi kan få fram deres stemme og meninger om skole og fritid.
FFO Trøndelag skal foreslå 2 nye representanter til brukergruppen for nevroklinikken ved St. Olavs hospital som skal sitte ut 2025.
Vi har fått aktivitetsstøtte fra LNU til å skape en samling for barn og unge der vi kan få fram deres stemme og meninger om skole og fritid.
FFO Trøndelag trenger forslag på representanter til det kommunale rådet i Inderøy kommune, da en av våre representanter har måttet trekke seg pga. helseutfordringer.
Helsefellesskapet i Søndre Trøndelag har satt i gang et prosjekt for «bedre samhandling om barn og unge med sammensatte behov for helsetjenester».
Fristen er over og vi har ferdigbehandlet denne saken. Avinor Værnes har ett eget brukerforum bestående av representanter fra blant annet Funksjonshemmedes fellesorganisasjon (FFO) Trøndelag. Det skal nå oppnevnes nye representanter til utvalget, og FFO Trøndelag ber om forslag på kandidater til brukerforumet.
Fristen har gått ut og vi er ferdig med å behandle innsendte forslag. Vi ønsker forslag på personer som har tid, anledning og kapasitet til å ta på seg en slik rolle. Brukerutvalget i Helse Midt-Norge har møter 1 gang pr. måned.
FFO Trøndelag ber om forslag på kandidater til nytt ungdomsråd for Helse Nord-Trøndelag for perioden 2025 til ut 2026. Ungdomsrådet skal bidra til å sikre god brukermedvirkning for ungdom i helseforetaket – på ungdommens premisser. Ungdomsrådet skal fremme synspunkter og saker som kan bidra til å forbedre pasienttilbudet for unge brukere, samt tilbud som blir gitt til ungdom når deres foresatte er pasienter i våre sykehus. Ungdomsrådet skal arbeide for å utvikle og opprettholde gode helsetjenester til ungdom.
Vi inviterer rådene for mennesker med nedsatt funksjonsevne i Trøndelag, Vestland og Rogaland til vårt CRPD-nettverk for kommunale råd
FFO Trøndelag har gjennomført årsmøte og ønsker å presentere sitt nye styre.
Hvordan ser din ideelle kommune ut? Og hva synes du at en god kommune bør være for innbyggere med funksjonsnedsettelse? Det kan du være med å bestemme.